آهنگهای ویژه

 • سریال هم گناه

  دانلود سریال هم گناه

 • سریال آقازاده

  آقازاده

 • سریال موچین

  ماکان بند

  دلمو دزدید

 • سریال دل

  شهاب مظفری

  دل

 • اژدر

  دانلود فیلم اژدر

 • فیلم تاکسیران

  دانلود فیلم تاکسیران

 • فیلم مسخره باز

  دانلود فیلم مسخره باز

 • سریال شوخی کردم

  دانلود سریال شوخی کردم

 • سریال سه در چهار

  دانلود سریال سه در چهار

بررسی برنامه‌های ویژه صدا و سیما در ماه رمضان و الگوی مشترک آن ها

0

همه شبیه «ماه عسل»

برنامه های ویژه ماه رمضان امسال همگی حال و هوایی مشابه «ماه عسل» دارند. مهمان‌ها از میان مردم جامعه انتخاب می‌شوند و مجری‌ها در گفتگو و پیشبرد مصاحبه هم تقریبا مشابه عمل می‌کنند.هرکدام از مجری‌ها در نقطه‌ی شروع گفت‌وگو ‌ هم، پیرو همان الگو هستند و از مهمان می‌خواهند از ابتدا شروع کنند و به مرور پازلی را تکمیل می‌کنند یا شیوه‌ی متفاوتی در پیش گرفته‌اند. برای این مقایسه، این برنامه‌ها را در روز ۲۱ اردیبهشت مرور کرده‌ایم.

دعوت/ محمد برمایی

محمد برمایی، مجری برنامه «دعوت» بعد از اینکه در استودیویی دیگر، با مخاطبان سلام و احوال‌پررسی می‌کند سراغ مهمان‌ها که یک آقا و خانم هستند می‌آید. او حرفی درباره‌ی اینکه مهمان‌های برنامه چه کسانی هستند و به چه دلیل دعوت شده‌اند نمی‌زند و درست از نقطه‌ی صفر شروع می‌کند.

 

مکث/ مسعود کرامتی

مسعود کرامتی، مجری برنامه‌ی مکث در روز ۲۱ اردیبهشت بود. ابتدای برنامه، همانطور که در حیاط قدم می‌زد گفت:«راستش امروز نمیدانم مهمان‌های‌مان چه کسانی هستند و نمی‌دانم چه ارتباطی به کرونا و این موضوعاتی که چند وقتی اخیر به آنها پرداختیم دارند. بعد هم گفت:«بریم ببینیم اصلا حرفشان چیست و الان چه می‌کنند و رابطه‌شان با موضوع برنامه ما چیست.»

 

مثل ماه/ رسالت بوذری

ابتدای برنامه درباره‌ی معنای بنی‌آدم اعضای یک پیکرند صحبت کرد و اینکه چطور اعضای بدن بهم خدمت می‌کنند شروع کرد و به ماجرای بوعلی سینا و بیمار عاشقش رسید و بعد وارد گفت‌وگو شد.

 

زندگی پس از زندگی/ عباس موزون

یکی از متفاوت‌ترین شروع‌ها را دارد. برنامه با پخش ویدئویی از تصاویر طبیعت و بیمارستان و اتاق احیا و .. شروع می‌شود و در یک نریشن، راوی که درواقع خود مجری برنامه است، اطلاعات مهمان برنامه را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. مثلا در قسمتی که روز ۲۱ اردیبهشت روی آنتن رفت، راوی گفت:«اینبار به دیدار طبیی میروم که بعد از تجربه گریزان شده از درد بی‌دردی و شتابان به درمان دردمندان فرودست.»

 

آدمهای خوب شهر/ کاظم احمدزاده

صحبت‌های ابتدایی کاظم احمدزاده در شروع برنامه، هیچ ارتباطی با مهمان برنامه و گفت‌وگویی که پیش برد نداشت. قبل از اینکه تصویر مهمان برنامه را ببینیم احمدزاده از روی کاغذ، اطلاعاتی درباره‌ی او خواند و اجازه داد مخاطبان درباره‌ی اسم و سال تولد و اینکه ساکن کدام شهر است و … بدانند اما چیزی درباره‌ی علت حضورش در برنامه و اینکه در چه زمینه‌ای کارآفرین است نگفت.

لینک کوتاه

اشتراک گذاری

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

نظرات با ارزشتون رو حتما برامون ارسال کنید

اگر درخواستی هم بابت قرار دادن فیلم و سریال مجازی دارید حتما بهمون بگید کمتر از 24 ساعت قرار داده میشه

*

code