دانلود سریال ایرانی موسی (ع) با لینک مستقیم

سریال موسی (ع) به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا به زودی منتشر می شود

سریال موسی (ع)

سریال موسی (ع) به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا

درباره سریال:

برای نخستین بار و بعد از موفقیت سریال حضرت یوسف پیامبر (ع) بود که مرحوم فرج‌الله سلحشور خبر از آغاز نگارش و کارگردانی اثر جدیدی با عنوان سریال حضرت موسی(ع) را داد.

هر چند با اتمام کامل نگارش فیلمنامه سریال حضرت موسی(ع) عمر مرحوم سلحشور هم به پایان رسید.

همین امر سبب شد تا زمزمه هایی درباره انتخاب کارگردان دیگری برای ساخت این مجموعه به گوش برسد.

اما اولین بار سید احمد میرعلایی تهیه‌کننده این سریال اعلام کرد که جمال شورجه کارگردان پیشکسوت سینما در حال تدارک پیش تولید این سریال است و به جای مرحوم سلحشور سریال حضرت موسی (ع) را کارگردانی خواهد کرد.

اما در زمان انجام پیش تولید نیز جمال شورجه به بیماری مبتلا شد تا در نهایت پیش تولید این اثر تا بهتر شدن حال شورجه متوقف شود.

حالا در جدیدترین خبرها سیداحمد میرعلایی تهیه‌کننده این سریال بار دیگر در گفت‌وگویی اعلام کرده که با توجه به اینکه سلامتی جمال شورجه برای ما و صداوسیما مهم است، با اطلاع و هماهنگی او، کارگردان جدیدی بر سر کار حضور پیدا می‌کند و ادامه ساخت این سریال با مشاوره جمال شورجه پیش می رود.

در نهایت حاتمی‌کیا در جلسه با مسئولان صدا وسیما پذیرفتن کارگردانی این سریال را نوعی ادای دین به مرحوم سلحشور خواند و افزود:

در میان آثار متعددی که ساخته‌ام، جای یک کار قرآنی را خالی می‌بینم و به همین علت باانگیزه و علاقه این مسئولیت سنگین را می‌پذیرم.

ابراهیم حاتمی‌کیا، تاکنون کارگردانی دو سریال تلویزیونی خاک سرخ و حلقه سبز را در آغاز و میانه دهه هشتاد در کارنامه کاری خود دارد .

سریال حضرت موسی نخستین کار تاریخی او در میان کارهای تلویزیونی و سینمایی‌اش به شمار می‌رود.

نسخه اولیه فیلمنامه سریال حضرت موسی (ع) توسط فرج‌الله سلحشور نگاشته شد و حاتمی‌کیا این روزها مشغول بازنویسی فیلمنامه است.

این سریال هم همچون سریال حضرت یوسف بر اساس منابع قرآنی نگاشته شده و قصص قرآنی در پیشبرد فیلمنامه نقش مهمی داشته است.

این مجموعه تلویزیونی در ۵۲ قسمت تولید می‌شود که متن اولیه آن توسط مرحوم فرج‌الله سلحشور به‌طور کامل نوشته و در ادامه توسط حجت‌الاسلام سعید بهمن‌پور به‌طور کامل بازنویسی شد. این متن اکنون آماده ساخت است.

قرار است برای ایفای نقش حضرت موسی (ع) از یک نابازیگر استفاده شود تا چهره جدید و باورپذیری باشد.

علاوه بر بازیگران برجسته ایرانی، بازیگران خارجی ازجمله بازیگرانی از کشورهای عربی، ترکیه و حتی بازیگران اروپایی و آمریکایی در سریال حضور خواهند داشت.

دانلود قسمت ۱ سریال موسی (ع)

قسمت ۱ با کیفیت ۴۸۰p با لینک مستقیم

قسمت ۱ با کیفیت ۷۲۰p با لینک مستقیم

قسمت ۱ با کیفیت ۱۰۸۰p با لینک مستقیم