دانلود رایگان فیلم ایرانی به رنگ ارغوان با بهترین کیفیت

نسخه رایگان فیلم به رنگ ارغوان به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا منتشر ‌شد

فیلم به رنگ ارغوان

فیلم به رنگ ارغوان به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا

درباره فیلم:

فیلم به رنگ ارغوان، سیزدهمین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا و محصول سال ۱۳۸۳ است.

این فیلم پس از پنج سال توقیف، در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت و جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره را به‌دست‌ آورد.

به رنگ ارغوان مراحل ساخت را در سکوت کامل خبری طی کرد. تا جایی که عکس‌ها و خلاصه داستان فیلم تنها دو هفته مانده به آغاز جشنواره بیست و سوم فیلم فجر در اختیار مطبوعات قرار گرفت.

در جشنواره بیست و سوم فیلم فجر، به دستور وزیر اطلاعات از نمایش فیلم جلوگیری شد.

سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده فیلم، طی نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد، خواستار رسیدگی به وضعیت اکران عمومی به رنگ ارغوان شده ‌بود.

به رنگ ارغوان پس از ۴ سال توقیف، برای اهالی رسانه در سالن همایش‌های برج میلاد در اولین روز جشنواره فیلم فجر و اولین سانس برای اهالی رسانه اکران گردید.

این فیلم نهایتاً در اسفند ۱۳۸۸ به اکران عمومی درآمد.

به رنگ ارغوان سیمرغ بلورین جایزه نگاه مردمی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را نیز با ۶۸ درصد آرا دریافت کرد.

همچنین، سیدجمال ساداتیان برنده بهترین فیلم، سیدجمال ساداتیان برنده بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، ابراهیم حاتمی‌کیا برنده بهترین کارگردانی، ابراهیم حاتمی‌کیا نامزد جایزه ویژه هیئت داوران، ابراهیم حاتمی‌کیا برنده بهترین فیلمنامه، ابراهیم حاتمی‌کیا نامزد بهترین فیلمنامه اقتباسی، کوروش تهامی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، عبدالله اسکندری نامزد بهترین چهره‌پردازی و حسن کریمی برنده بهترین فیلم‌برداری در جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۸۸ شدند.

خلاصه داستان:

شفق یکی از اعضای گروه سیاسی که اوایل انقلاب از ایران خارج شده، پس از سال‌ها تصمیم می‌گیرد برای دیدن دخترش ارغوان که دانشجوی دانشکده جنگل‌داری است، مخفیانه به ایران بازگردد. یکی از مأمورین امنیتی به نام هوشنگ به عنوان دانشجو وارد دانشکده می‌شود و از امکانات مدرن امنیتی استفاده می‌کند تا با کنترل ارغوان، شفق را به دام اندازد. در این میان بین او و ارغوان رابطه‌ای عاطفی به‌وجود می‌آید…

اسامی بازیگران:

حمید فرخ‌نژاد، خزر معصومی، کوروش تهامی، بهناز توکلی، رضا بابک، فرهاد قائمیان، مهرداد ضیائی و…

 

 

 

دانلود رایگان فیلم به رنگ ارغوان

 

لینک دانلود با کیفیت ۷۲۰p با لینک مستقیم

 

لینک دانلود با کیفیت ۴۸۰p با لینک مستقیم

 

 

 

*حجم دانلود از تمامی لینک های بوگ نیم بها محاسبه می شود. *